Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostepności
Deklaracja dostepności
Reset
Reset

OPRACOWANIE ANKIETY DLA RODZICÓW DOTYCZĄCEJ WSPÓŁPRACY RODZICÓW Z PRZEDSZKOLEM

 1. W ankiecie wzięło udział 55 osób (1gr–15os., 2gr–8os., 3gr–10os., 4a gr-13os., 4bgr-9os.).

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy wzięli udział w ankiecie. Dzięki informacjom w niej zawarty możemy ulepszyć naszą pracę.

 1. Na pytanie „W jaki sposób chcieliby Państwo zaangażować się we współpracę
  z przedszkolem?”
  najwięcej odpowiedzi padło przy stwierdzeniu, że chcieliby Państwo oglądać przedstawienia dzieci (42os./76,4%), w dalszej kolejności chcieliby Państwo współdecydować o tym co dzieje się w grupie Państwa dzieci (41os./74,5%).

28 osób (50,9%) chciałoby wziąć udział wraz z dzieckiem w warsztatach tematycznych a 26 osób (47,3%) chciałoby uczestniczyć w zajęciach/warsztatach współuczestniczących w grupach. Tyle samo osób chciałoby współorganizować wydarzenia typu festyn.

20 (36,4%) osób chciałoby współdecydować o tym co dzieje się w przedszkolu.

Po 16 osób (29,1%) chciałoby podejmować działania typu „zrób, wykonaj cos dla przedszkola” i  współorganizować wydarzenia typu festyn.

Poniżej 10 osób chciałoby wziąć udział w spektaklu przygotowywanym dla dzieci, zaprezentować swój zawód lub pasję przez dziećmi oraz przebrać się za Mikołaja lub Zająca.

Z powyższego wynika, że chcą Państwo w różnych aspektach z nami współpracować i towarzyszyć naszym działaniom na rzecz rozwoju dzieci. Zachęcamy więc do aktywnego udziału w proponowanych wydarzeniach.

 1. Na pytanie „Jakie inne pomysły mają Państwo na zaangażowanie w życie przedszkola?” udzielono 11 odpowiedzi z czego większość nie miała zdania na ten temat a jedna osoba jest zadowolona z dotychczasowej oferty współpracy. Podano też prośbę o lepsza komunikację ale nie podano w jaki sposób dana osoba miałaby to zrobić.

Mimo braku wyraźnych propozycji dodatkowych elementów współpracy, nasza placówka otwarta jest na wszelkie pomysły z Państwa strony. Każda nowa inicjatywa zostanie przeanalizowana i w miarę możliwości wprowadzona w życie naszego przedszkola.

 1. Na pytanie „Czego oczekują Państwo we współpracy z przedszkolem?” zdecydowana większość osób odpowiedziała, że oczekują Państwo dobrej komunikacji. Padły też takie odpowiedzi jak, m.in.:
 • Oczekuję personelu zaangażowanego i wyrozumiałego na potrzeby dziecka,
  z podejściem indywidualnym do każdego dziecka;
 • Oczekuję subtelnej pomocy dziecku, dobrej opieki;
 • Oczekuję bieżącej informacji o rozwoju dziecka;
 • Oczekuję wymiany informacji na temat postępów/ewentualnych problemów dziecka. Wspólnych działań edukacyjnych oraz promujących zdrowy tryb życia. Pięknych wspomnień z przedszkola dla dzieci :);
 • Oczekuję rozwijania umiejętności, pomocy w panowaniu nad emocjami dziecka.

Większość z Państwa oczekiwań nasze przedszkole realizuje. Dokładamy wszelkich starań, aby dzieci w bezpiecznych warunkach rozwijały swoje umiejętności oraz poznawały bliższe i dalsze środowisko a także zdobywały doświadczenie
w czynnościach potrzebnych na ich etapie rozwoju. Podchodzimy indywidualnie do każdego dziecka o czym świadczą liczne rozmowy z Państwem oraz objęcie pomocą psychologiczno-pedagogiczną znacznej liczby dzieci. Szczególnej troski dokładamy w pomocy dzieciom w procesie adaptacyjnym w każdym wieku. Staramy się także być z Państwem w stałym kontakcie w celu przekazywania informacji o rozwoju dzieci. Każdy z rodziców otrzyma taką informację na przełomie października i listopada. Jeśli potrzebują Państwo częstszych informacji na temat Waszych dzieci, zapraszamy do umawiania się z paniami nauczycielkami na dodatkowe konsultacje.

 1. Zdecydowana większość rodziców uważa, dotychczasową współpracę
  z przedszkolem jako bardzo dobrą (41os, 71,5%), dobrą (11os, 20%), a 3 osoby nie miały zdania na ten temat (5,5%). Nikt nie ocenił źle współpracy z przedszkolem

Dziękujemy za tak wysoką ocenę naszej pracy. Mamy nadzieję, że nasze działania
w dalszym ciągu będą na tak wysokim poziomie, co także pozwoli Państwu na jeszcze pełniejsze zadowolenie z faktu oddania Państwa dzieci pod naszą opiekę.
A współpraca między Państwem a placówką będzie jeszcze lepsza.

 

Data dodania: 2023-10-02 12:02:40
Data edycji: 2023-10-02 12:05:32
Ilość wyświetleń: 274
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej