Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Ten słupek może być Twój - ekstra zabawa na Dzień Dziecka

Ten słupek może być Twój - ekstra zabawa na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka coraz bliżej, dlatego Gdynia Rodzinna wymyśliła zabawę, która pomoże sprawić, aby w poniedziałek, 1 czerwca nasze miasto wyglądało zabawnie i kolorowo. Przyłączcie się do wspólnej akcji plenerowej, bądźcie kreatywni i udekorujcie gdyńskiego Słupka! (żródło www.gdynia.pl

 

 

 

Gdynia rodzinna poszukuje 300 chętnych rodzin do udziału w niezwykłej i zdystansowanej zabawie artystycznej pod tytułem „Ubierz Słupka, czyli akcja na Dzień Dziecka".


To jest nie lada wyzwanie dla nas wszystkich - spędzić fantastyczny, kolorowy i wesoły Dzień Dziecka zachowując dystans i jednocześnie prawo do radości i zabawy z tej okazji. Poszukujemy rodzin, które chcą z nami wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Z okazji Dnia Dziecka wspólnie ubierzemy słupki z placu Kaszubskiego i ulicy Świętojańskiej. Wierzę, że młodzi gdynianie wymyślą fantastyczne ubranka, a miasto tego dnia, czyli 1 czerwca będzie prawdziwie wesołym miasteczkiem" - do wzięcia udziału w akcji plenerowej gorąco zachęca Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. rodziny.
 

Zasady zabawy

 
Zasady są proste:

•         Zgłaszacie się do projektu przez formularz na stronie evenea.pl - poszukujemy 300 rodzin.

•         Dostajecie swój słupek i wytyczne (zasady, wymiary, dokładną informację, jakie materiały można zastosować do uszycia, wydziergania, wycięcia, sklejenia ubranka dla swojego słupka). Ubranka muszą dać się łatwo założyć i łatwo zdjąć. Na słupkach nie mogą zostać plamy i ślady naszego szaleństwa.

•         W domach projektujecie ubranka dla słupka. Projekty graficzne przesyłacie na adres rodzina@gdynia.pl - to ważne i potrzebne do dokumentacji i zatwierdzenia zaproponowanych materiałów.

•         Wspólnie w domach wykonujecie ubranko dla słupka. Wiemy, że to pracochłonne zadanie, dlatego jest na to aż 19 dni.

•         Nadajecie słupkowi imię. To bardzo ważne zadanie.

•         31 maja, w niedzielę, macie cały dzień na ubranie swojego słupka tak, aby był gotowy na 1 czerwca, czyli na Dzień Dziecka.

Dołącz do zabawy i ubierz Słupka na Dzień Dziecka! Fot. i wykonanie symulacji Aleksanda Bankowska
Dołącz do zabawy i ubierz Słupka na Dzień Dziecka! Fot. i wykonanie symulacji Aleksanda Bankowska
 


Na Facebooku Gdynia Rodzinna będą na bieżąco publikowane inspiracje, które pomogą w projektowaniu i wykonaniu ubranek. Znajdą się tam również filmiki pokazujące, jak wykonać przykładowe ubranko. Gdynia Rodzinna zainspiruje i podpowie.

Wsparciem merytorycznym i opieką artystyczną nad projektantami zajmie się Aleksandra Bankowska z Halo Kultura.

1 czerwca, w Dzień Dziecka, ulica Świętojańska i plac Kaszubski będą wyglądać fantastycznie - kolorowo i wesoło. Tak jak chcemy, żeby wyglądało nasze miasto, szczególnie w czasie tego święta.

Dzięki temu gdynianie, idący do pracy, uśmiechną się od ucha do ucha i to bez względu na wiek. Dzieci pójdą na spacer i zrobią fantastyczne zdjęcia ubranym w najróżniejsze stroje słupkom.

Ten dzień ma szansę być wesołym świętem w Gdyni i to dzięki Wam.

To co, gotowi do ubrania gdyńskich słupków?


Dołącz do zabawy i ubierz Słupka na Dzień Dziecka! Fot. i wykonanie symulacji Aleksanda Bankowska

Fot. i wykonanie symulacji Aleksanda Bankowska

Data dodania: 2020-05-16 09:54:52
Data edycji: 2020-05-16 09:57:10
Ilość wyświetleń: 357
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej