Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dziękujemy za ''Górę Grosza''

Dziękujemy za ''Górę Grosza''

W roku szkolnym 2020/2021 nasze przedszkole wzięło udział w XXI edycji ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”. W dniach od 22 lutego do 19 marca 2021 roku odbyła się wielka zbiórka pieniędzy. Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka. Przedszkolaki wraz z rodzicami nie pozostali obojętni na krzywdę małych dzieci i chętnie przynosili monety, które wrzucali do specjalnie przygotowanego pojemnika.

A kcja była bardzo dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić dzieciom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej. „Góra grosza” w naszym przedszkolu przyczyniła się, także do integracji poprzez możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli, dzieci i rodziców. Oprócz samej zbiórki nauczyciele w poszczególnych grupach zorganizowali zajęcia na temat akcji, na których dzieci zapoznały się z celem zbiórki, jak i również z polskimi monetami. Grupy przygotowały również plakaty promujące akcję. Dzieci pomagały, także w przeliczaniu pieniędzy, poprzez segregację monet.

Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano podliczenia wszystkich zebranych monet. Nasze przedszkole zebrało łącznie sumę: 459 złotych i 96 groszy. W dniu 25 marca 2021r. pieniądze uzbierane w ramach akcji „Góra Grosza” zostały zapakowane
i odniesione na Pocztę Polską, gdzie dalej zostaną przekazane organizatorom akcji.

Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy za okazane serce i wsparcie
oraz mamy nadzieję, że w następnej edycji akcji też będą chętnie brali w niej udział!Koordynatorzy akcji

Justyna Ekmann gr IV „żuki”

Sylwia Czaja gr II „pszczółki”

Data dodania: 2021-04-15 21:49:51
Data edycji: 2021-04-15 21:51:51
Ilość wyświetleń: 64
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej